Co to jest Long Tail (długi ogon) ?

Long tail czyli długi ogon, jest zjawiskiem zaobserwowanym i nazwanym w statystyce ,sporo by tu pisać o obliczeniach, badaniach i algorytmach z badań dokonanych w U.S.A, ale ująć t o można prostym językiem. Polega ono na tym, że duży odsetek społeczeństwa znajduje się na tak zwanym „szarym końcu”, ale jest on tak duży, że ma i może mieć ogromny wpływ na wszystkich ludzi. Podobnie jest z działaniami w internecie.

Jak ma się ów „szary koniec” do pozycjonowania stron?
Szukający dobrej wody mineralnej wpisują zazwyczaj 2,3 hasła związane z wodą mineralną takie jak: woda, mineralna, zdrowa. Dlatego firmy sprzedające wodę mineralną używające tych wyrazów z języka potocznego, na pewno spowodują, że duży odsetek ludzi trafi na ich strony internetowe. W konsekwencji prawdopodobnie kupi też właśnie ich wodę. Ale jest też wiele mniej popularnych określeń wody mineralnej z tak zwanego właśnie Długiego Ogona, a związanych z nią, że gdyby ich tylko użyć w opisie na stronie producenta wody, przyniosło by to taki sam efekt, czyli taką samą ilość osób odwiedzających jak w przypadku zastosowania powszechnie używanych zazwyczaj zwrotów. Przykłady wyrazów z Długiego Ogona dotyczące wody mineralnej: krystaliczna, zdrojowa, mineralizowana... itd.

Nasza firma zajmuje się tym fascynującym zjawiskiem, właśnie do pozycjonowania stron internetowych i przynosi to takie efekty jakie zbadano i opisano w Stanach Zjednoczonych, czyli zadziwiająco wysoki odsetek skuteczności odwiedzin na stronach internetowych naszych klientów. Jest on równie wysoki jak w przypadku pozycjonowania przez popularne zwroty związane z danym produktem, czy zagadnieniem

Long tail wiąże się przede wszystkim ze znajomością takiego pisania tekstów, które wyszukiwarka od razu zauważy i dopasuje tematycznie do konkretnego zjawiska, tematu, produktu.

My tą wiedzę posiadamy, posiadamy także doświadczenie w używaniu zjawiska long tail. Dzięki temu na strony naszych klientów wchodzi więcej zainteresowanych współpracą osób z ich sektora branżowego, co z kolei przekłada się na konkretne korzyści finansowe i efektywność zaistniałej w sieci inwestycji, pod postacią zaprojektowania i prowadzenia firmowej strony www.

Usługi świadczone przez RekNetMedia